Ya Olacağız Ya Öleceğiz

0
2700

HERKES İYİ ANLASIN
Düne kadar köşemde farklı bir konuyu paylaşacaktım sizlerle; ancak günlerdir hatta aylardır planlanan Afrin harekatı için, dün akşam saatlerinde Başkomutanımızın harekatın başlama emrini vermesiyle beraber, benim konumda değişmiş oldu.
Gündem bu kadar hareketli, sınırımız ateş hattında iken ve fitne kol geziyorken farklı bir konu paylaşmak olmazdı elbet. Bizde yönümüzü sınırlarımıza ve sınırlarımızda oynanan oyunlara çevirdik.
Duyar gibiyim halen Suriye’de ne işimiz var diyenleri, meselenin hala Suriye olmadığını anlamayanlar var. ABD ve Rus uçakları defalarca Suriye’nin belirli bölgelerini bombaladı, yaşlı, kadın, çocuk demeden insan katliamı yaptı. Güya Suriye Devlet Başkanı olduğunu iddia eden, yada öyle geçinen Beşer Esad sınır ihlaline sesini çıkarmadı. Yani Rusya, ABD, PYD, YPG KCK, ISID vs. terör örgütleri ülkesini karadan ve havadan bombaladığında, halkı katlettiğinde sınır ihlali olmuyor, ama Türkiye sınırlarını korumak için savunmaya geçtiğinde uçaklarınızı vururum diyerek Türkiye Cumhuriyeti Devletini alçakça tehdit edebiliyor. Ancak ne hikmetse aramızda bu durumu göremeyen ve hala anlamak istemeyen Siyonist sevici beyaz Türklerimiz var.
ABD günlerdir sınırlarımıza, binlerce tır dolusu silah ve mühimmat, hatta asker sevkiyatı yaptı dünyanın gözüne soka soka, ama yine kimse görmedi, zerre kadar endişe duymadı. Şimdi ben soruyorum, Suriye de ne işimiz var diyenlere; kimse anlamıyorsa anlatalım gözümüze soka soka sınırlarımızı tehdit eden bu çakallara meydanı boş mu bırakacaktık.
Bu sınırlar kanla çizildi, ancak kanla alınır bunu herkes bilecek ve öğrenecek.
Diğer tarafta Türkleri bekleyenler var, yardımın, açlığın, ekmeğin, suyun, sevginin, sadakatin hatta insanlığın adı olmuş TÜRK Milleti. Biz bu insanlara nasıl sırtımızı döneriz. Nasıl bu imdat çığlıklarını duymayız kulak tıkarız, olacak iş mi bu? Yakışır mı Aziz Türk milletine, yakışır mı yeryüzünde, adaletle bin yıl hüküm sürmüş, Büyük Türk devletine.
Bugün sınırımızda hemen komşu köylerde insanların evini basıp genç çocuklarını ve erkeklerini zorla silah altına alan ve Deyrizor’ da yol kesip, 18-31 yaş arası erkekleri araçlarından indirip bunları Türklere karşı savaşmaya zorlayan, kabul etmeyenleri öldüren bu canilere hale merhamet edip kardeşlerimiz diyen hainler yaşıyor içimizde.
Bugün Mümbiçte 400 bin kişi yaşıyor, oradan kaçan 50 bin kişi Fırat kalkanı bölgesine ulaşmış ve güvenli bölgeye yerleşmiş belki de aylardır ilk defa sıcak yemek ve huzur görmüştür. Kendinizi bu mazlum ve mağdur halkın yerine koydunuz mu hiç.
Eğer biz kendi sınırlarımızı koruyamazsak, bir gün bizde o sıcak yemeğe muhtaç olacağız, işte bu sebepten biliniz ki; Türk Milleti esir olmaz, mülteci olmaz, eline, ayağına, yüreğine pranga vurdurmaz. Her zaman hürdür ve hür yaşar, vatanına, bayrağına, namusuna göz dikenler tarihte bunun bedelini ağır şekilde ödemişlerdir. Sınırlarımızda oyun kurmaya heveslenenler, bedelini misliyle ödersiniz bunu anlayın artık.

Kimler mi anlasın,
Türk askeri Afrin’i vurdukça kimlerden ses geliyorsa, işte onların hepsi;
Kınayan ABD ( Silah gönderirken ve PYD’ den sınır ordusu kurarken iyiydi ), BM Güvenlik Konseyini Acil göreve çağıran Fransa, Halkı sokağa çağıran HDP, tek kelime söz etmeyen CHP, fitne üreten her kim varsa hepsine söylüyorum.
Halkı sokağa çağıranlar unutmasınlar ki; bedeli ağır olur. Her kim Devletimizin Milli mücadele verdiği, sınır güvenliğini sağlamak için yapmış olduğu bu harekata sekte vurmaya çalışırsa, bundan sebep halk arasında bir iç karışıklığa sebebiyet verirse Devlet bunun hesabını hepsine soracaktır. Her şeye rağmen tüm vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya ve Devletimizin yanında dimdik durmaya çağırıyorum. Ne sosyal medya provokatörlerine, nede siyasi söylemlerle halka seslenenlere kulak vermeyiniz ve bu aziz vatana sahip çıkınız. Huzurumuzun güvencesi olan Mehmetçiği yalnız bırakmayınız.
Türk Milleti düşündüğünüz kadar aciz değil, ne içerden nede dışardan kurduğunuz oyunlar tutmadı, hepsi bir bir bozuldu ve bozulmaya devam edecek. Yıllardır kendi yazdığınız senaryoları oynadınız. Bizdenmiş gibi görünen siyonizmin uşaklarını istediğiniz gibi kullandınız. Ama biliniz ki saflarımız artık eskisinden daha sık, aramızda fitneye ve haine santim yer yok. Bu ülkede nefes dahi alamayacaklar.
Bu Ülkenin sırtından servet kazanan iş adamları yatırımlarını yurt dışına taşımaya başladı, sanatçı geçinenleri başka başka ülkelerde evler aldı ikametgahını oraya taşıyor, gazetecileri vatandaşlık değiştirdi, akademisyenleri ülkesinden utanmaya başladı, soylu geçinen aileler çocuklarına gelecek göremiyor, Avrupa okullarına gönderiyor. Görüyorsunuz siyonizme hizmet edenlerin vazifesi bitiyor. Ait oldukları yerlere dönüyorlar. Bizse özümüze dönüyoruz. Biz dik durdukça bizi kimse yıkamayacak.
Vatansever tüm vatandaşlarımızdan ve dua ordularımızdan Allah razı olsun, ancak anlamayan galeyana gelen, provokasyonlara inanarak sokağa çıkmak isteyen veya çıkma teşebbüsünde bulunan vatandaşlarımız bilsin ki bu Ülkede OHAL var, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Biz özgür yaşarız, bayrağımızın gölgesinde huzur buluruz. Bu topraklarda yaşamış ve bu topraklarda büyümüş insanlar iyi bilir ki; Türk vatansız olmaz, Türk Bayraksız olmaz işte o sebepten ya olacağız, ya öleceğiz.
Devletimiz güçlüdür ve bir o kadar da zekidir, Ordumuz güçlüdür ve çok nüfusludur ve sayısını kimse bilemez. Alman sefirinin Abdülhamid Hana askeri tatbikatta, eğer askerleriniz alman askerleri karşısında başarısız olursa askerlerinizi çekebilirsiniz cümlesi üzerine verdiği beyin yakan cevabı da paylaşmak istedim “ Yüce Hakan, Alman sefirine ordumuzda kaç asker var bilir misiniz diye sorduğunda; Alman sefiri, her ülkenin ordusunun sayısını biliriz, ancak sizin bir sayınız var mı ? bilmiyoruz deyince, Abdülhamid Han sayısı var, ancak saymak zordur çünkü bizde doğan her erkek çocuk Asker doğar cevabını vermiştir.” Bunun yanı sıra dünya savaşında Milli Mücadelenin Kahramanları, kağnıcı Elif Bacıyı, Halime Çavuşu, Fatma Yüzbaşıyı, Nene Hatunu, yakın tarihin Şerife Bacısını, Songül Yarbayını ve daha nice yiğit kadınlarımızı da eklersek Türk ordusunun büyüklüğünü tabi ki anlamakta ve saymakta zorlanacaklardır, bu hesabı yaparken yürekleri de beyinleri de yanacaktır.
Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü çerçevesinde bu Aziz Vatana ve Bu Şanlı bayrağa gönülden bağlı olan vatan sevdalılarına yürekten selamlıyorum.
Aynı zamanda Afrin harekatında olan tüm TSK mensuplarımıza, üst düzey komutanlarımıza ve tüm Mehmetçiklerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Allah kutlu zaferler nasip etsin. Ordularımızı muhafaza ve muzaffer eylesin…