SAFA VAKFI GENÇLİĞİNDEN İZCİLİK

0
84

SAFA VAKFI GENÇLİĞİNDEN İZCİLİK

Safa Vakfı Gençlik Kuruluşu Olan Genç Ortam Gençlik ve Spor Kulubü Derneği Bünyesindeki İzci Liderleri Düzenlenen Programla Yemin Ederek Yeni Fularlarını Aldılar. 6 Gecelik Liderlik Temel Kursu Eğitimini Almış Çeşitli Şehirlerden 40 İzci Liderinin Katıldığı Program Coşku İle Gerçekleşti.
Gerçekleştirilen Programda İzciliğin Öneminden Bahsedilerek Gençliğin Sorunlarına Önemli Bir Çare Olduğu Vurgusu Yapılırken Konu İle Konuşan Genç Ortam Derneği Genel Başkanı Burak Saygılı ;
“ Gençlik Geleceğimizdir. Çocuklarımızı Çağın Gereklerine Uygun Olarak Yetiştirmeliyiz. Çocuk ve Gençlerimizin Okul Dışında Eğitimlerini Sağlayabileceğimiz, Kendi Değerlerimiz Doğrultusunda Onları Yetiştirebileceğimiz, Ülkemizin Genelindeki Herkesin İstediği Bir Tarzda, Sürekliliğin ve Akran Eğitiminin Olduğu, Doğa İle İç İçe, Zararlı ve Kötü Alışkanlıklardan Uzak Bir Çalışmadır İzcilik. Bizler Ülkemizin Dört Bir Köşesinde Yetişmiş İzci Liderlerimizle Çocuklarımızı ve Gençlerimizi Yetiştirmek İçin Gayret Göstereceğiz İnşallah.” şeklinde konuştu.
Liderlik Temel Kursunu Başarı İle Tamamlayan İzci Liderlerine Fularları Taktim Edilerek Program Sona Erdi.